הערכת
שווי

הערכת שווי

הערכת שווי

הערכת שווי

הערכת שווי

חברתנו מעניקה שירותי הערכת שווי לנכסים מסחריים.
אנו במעוף מבינים ומודעים לכך שהערכת שווי מדויקת היא לא פחות מקריטית להחלטה אם להשקיע בנכס.
שירותינו מבוססים על ניסיון רב שנים בתחום המשרדים ועל נקודת מבט רחבה ומקיפה, וכוללים הערכות שווי לכל סוגי הנדל”ן המסחרי:
1. קרקע (שווי מ”ר זכויות)
2. משרדים – הערכת כדאיות עסקת רכישה או השכרה על סמך ניתוח שוק השכירות והקניה באותו אזור.
3. תעשיה
4. מסחר
לחברת ייעוץ, שיווק ותיווך נדל”ן עסקי קיים יתרון בביצוע הערכת שווי, היות ואנו מכירים היטב את צרכי השוק, מכירים את מחירי השכירות המדויקים המביאים בחשבון את התמונה המקיפה של נדל”ן עסקי: מחיר שכירות בסיסי, עלות ההתאמות עבור הלקוח, תקופות השכירות הנהוגות בשוק, משמעותן עבור בעל הנכס וכיצד הן מתומחרות בבואו של לקוח לרכוש נכס. כמו כן אנו יודעים להעריך היטב את הביקושים על פי מיקום ספציפי במרחב, בנכס עצמו (קומה, כיוונים וכו’) ובמיוחד על פי התחרות הנוכחית והעתידית באותו מיקום.
הערכת שווי איכותית צריכה לכלול לדעתנו, ניתוח של הביקושים בשוק, אופי הלקוחות הפוטנציאליים, הזמן שיידרש להשכיר את הנכס, התחרות מול פרויקטים קיימים ועתידיים בסביבה, הנגישות התחבורתית הקיימת ואת זו שבתהליכי הקמה (רכבת קלה, רכבת, יציאות לצירי תנועה מרכזיים וכו’), רמת ההשקעות בהתאמות ועוד גורמים רבים נוספים.
כחברה המתמחה בנדל”ן עסקי משנת 2001, מידע זה זמין ועומד לרשותנו בכל עת
לדוגמא: לקוח פנה למשרדנו באפריל 2014, והביע את רצונו להקים בניין משרדים בחולון, בקרבת מתחם עזריאלי באזור התעשייה. באותו זמן לא נבנו בניינים ליד מתחם עזריאלי, והלקוח חשש מפני קושי בשיווק המשרדים.
לאחר שערכנו ניתוח יסודי של שוק המשרדים בחולון (וכמובן לאור היכרותנו עם העובדה שעד 2014 לא נבנה בחולון בניין משרדים לרכישה במשך שנים ארוכות), המלצנו ללקוח להקים את הבניין, הערכנו את המחירים שניתן יהיה לקבל לאורך תקופת השיווק, ולבסוף אף ליווינו את שיווק הבניין מתחילתו ועד סופו.
דוגמא נוספת: בשנת 2018 פנה אלינו בעל נכס שהחזיק מחצית מקומת משרדים במגדל מבוקש ואיכותי בתל אביב, בקרבת רוטשילד ויד חרוצים. השוכר של אותו לקוח עמד לעזוב והלקוח היה מעוניין לשקול את האפשרות למכור. לאור היכרותנו עם הביקוש וההיצע באותו מגדל, הערכנו כי על מנת להשכיר את הנכס ללקוח חדש, יש להשקיע סכום השקול ל – 2,000 ₪ למ”ר או שיהיה על בעל הנכס להתפשר משמעותית על מחיר השכירות , וזאת כאמור על אף היותו של המגדל איכותי מאד. כמו כן הערכנו שייקח פרק זמן של כ – 10 חודשים עד להשכרת הנכס. לאחר עיון ודיון בהערכת השווי שלנו, החליט הלקוח למכור את הנכס.
דוגמא שלישית:
לקוח קיבל הצעה לרכישת משרד של 260 מ”ר במתחם הבורסה, בבניין לא חדש אך מכובד ושמור. הלקוח התלבט ארוכות היות ומחירו של המשרד עמד על אזור ה – 13 אלף ₪ למ”ר והיה זקוק לשיפוץ בעלות של 1,000 ₪ למ”ר. כמו כן, הלקוח החליט שהוא לא יעבור למשרד, כך שהיה צורך לאתר שוכר למשרד. בהערכת השווי שביצענו המלצנו ללקוח לרכוש את הנכס, היות והבניין ממוקם בסמוך לתחנת הרכבת העתידית, יחס הברוטו נטו מצוין וניצולת השטח טובה, כך שניתן למקסם את כמות העובדים במקום. כמו כן, מחירי החניות הצמודות לנכס היו נוחים והקלו מעט על מחיר הרכישה. הלקוח רכש את הנכס, ולאחר שלושה חודשים נמצא שוכר טוב, היושב במקום עד היום.
ללקוח המעוניין בדו”ח שמאי לצורך ליווי בנקאי וכל מימון אחר, ניתן לצרף חוות דעת שמאית להערכת השווי, באמצעות שמאי וותיק, מוסמך ומוכר על ידי הבנקים.